Konsept Perde

Vitrin Firma
 • İzmir / Bornova
 • 4 Mart 2021
 • 7028
0
0
İşletme ID:749489

Firma Hakkında

İzmir Konsept perde, İzmir'de ücretsiz perde ölçüsü alma ve ücretsiz montaj hizmeti vermektedir. İzmir MTK Tekstilciler Sitesinden Tüm Perde Modellerini Halka Satışını gerçekleştiriyoruz.

18 Yıldır İzmirde Perde Sektöründeyiz.

Örneklerle Birlikte Gelip Ölçü Alalım.

Alacağınız Perdeyi Evinizde Görün. Zebra ve Stor Modellerimiz, Tül ve Fon Perde Modellerimiz, Rustik Modelleri ve Uygulamaları, Cam Balkon Plise Perdeleri, Perde Yıkaması ve Dikimi, Hazır Perde Satışı, Korniş Takma, Stor Perdeye Baskı, Zengin Çeşit Uygun Fiyatlar, Temiz İşçilik. 

İzmir de 18 yıldır Buca da perdeci, Karşıyaka da perdeci, karabağlar da perdeci, Konakta perdeci, göztepe de perdeci, bornova da perdeci arayanlar ilk tercihlerini Konsept perdeden yana yaptılar ve her zaman memnun kaldılar. Sizde İzmir de perdeci arıyorsanız, Buca da perdeci arıyorsanız, Karşıyaka da perdeci arıyorsanız, karabağlar da perdeci arıyorsanız, Göztepe de perdeci arıyorsanız, bornova da perdeci arıyorsanız, gaziemir de perdeci arıyorsanız bizi arayın, Zebra ve Stor Modellerimizi, Tül ve Fon perde modellerimizi, Rustik modellerimizi ve uygulamalarını, zengin çeşit ve uygun fiyatlarla evinize gelerek sunalım, ücretsiz perde ölçünüzü alalım ve fiyatlandıralım.

Perde almadan önce pencereye uygun uzunlukta ve ende olmasına dikkat etmek gerekiyor. Pek çok farklı perde çeşidi var. Pileli, tül, stor, fon derken hangi perdenin ölçüsünü nasıl alacağımızı düşünürken bazen kafamız karışabiliyor. İşte size perde ölçüsü alma yolları…

TÜL PERDE ÖLÇÜSÜ NASIL ALINIR? *

Tül perde ölçüsü: Genişliği olmasını istediğiniz kadar ölçebilirsiniz. Yükseklik için ise, şayet yere kadar yapılacak ise, ölçüden 3 cm eksik olarak sipariş etmelisiniz. Mermer hizası siparişlerde, mermere kadar ölçün 2 cm eksik şekilde sipariş edebilirsiniz.

 • Tül ve perde ölçüsü perdenin yapılacağı mekanın durumuna göre belirlenir. Salon perdeleri genel olarak geniş tutulur ve duvardan duvara ölçü tercih edilebilir.
 • Düz klasik tarzda tül perde ölçüsü duvardan duvara alınabilir veya pencerelerin bitiminden 25’er cm taşabilir.
 • Boy ölçüsü tavandan yere genel tercih olarak yerden 4-5 cm. yukarda tutulur.
 • Tül perdelik kumaş alırken büzgü tercihine göre 1’e 2,5 istendiğinde alınan en ölçüsünün 2,5 katı kadar tül alınmalıdır. Eğer 1’e 3 büzgü istenirse alınan en ölçüsünün 3 katı miktarda tül almak gerekir ve buna dikiş payı olarak 25 cm. ilave edilmelidir.

PİLELİ PERDE ÖLÇÜSÜ NASIL ALINIR? *

PİLELİ PERDE ÖLÇÜSÜ ŞEMASINA GÖRE ALFABETİK AÇIKLAMA

A – Şayet sol tarafta pay varsa en az 25 cm taşın. Pay yoksa sorun olmaz. Dilerseniz duvardan duvara ölçebilirsiniz.

B – Şayet sağda pay varsa en az 25 cm taşın. Pay yoksa sorun olmaz. Dilerseniz duvardan duvara ölçebilirsiniz.

C – D – Tavandan yere kadar ölçün. 3 cm eksik sipariş edin. Perde yere değmemeli.

FON PERDE ÖLÇÜSÜ NASIL ALINIR? *

perde taç
 • Camınızın yüksekliğini ölçün ve -3 cm daha kısa şekilde, sipariş edin. Yere yığılma şeklinde bir duruş sergilemek isterseniz, yere kadar ölçün +15 cm ilave edin. Bu yeterli olacaktır.
 • Dekor amaçlı kullanacaksanız enini geniş sipariş etmemeye çalışın ki gündüz pencerenizden giren ışığı kesmesin.
 • İdeal fon eni 70-90 cm arasıdır. Kapatma amaçlı kullandığınızda iki kanat şeklinde pilesiz sipariş ederseniz, gündüz iki kenarda dekor amaçlı da kullanabilirsiniz.

STOR PERDE ÖLÇÜSÜ NASIL ALINIR? *

 • Ölçü alırken kıvrılmayan metal metre kullanın.
 • Storun pencere içine tam oturmasını istiyorsanız pencerenin iç genişliğini pervaz içinden üç farklı yerden ölçün. En kısa ölçü pencere genişliğini verir. Aynı işlemi uzunluk için de tekrarlayın.
 • Eğer storun pencere dışına taşmasını istiyorsanız, bu durumda pencere genişliğini çerçeve dışından ölçün. Ancak stor genişliğini hesaplarken bu ölçüye binme payı olan 10-15 cm ilave edin. Aynı işlem uzunluk için de geçerli.
 • Katlamalı stor perdelerde kumaş genişliği net perde genişliğinden 3 cm daha kısa hesaplanır.

STOR – ZEBRA STOR – TÜL STOR ÖLÇÜSÜ ALMA ŞEMASI *

A – Şayet sol tarafta pay varsa en az 15 cm taşın. Pay yoksa sorun olmaz.

B – C – İki cam arasında kayıtların ortasına denk gelecek şekilde ölçün. (ok ile gösterildiği gibi)

D- Şayet sağda pay varsa en az 15 cm taşın. Pay yoksa sorun olmaz.

E – F- Tavandan mermere kadar ölçün. Artı 10 cm ilave edin. Ölçü 200 cm’den az çıkarsa 200 cm olarak sipariş edebilirsiniz.

G- Kapı yada yere kadar olan fransız camlarınızı da, tavandan yere kadar ölçün. Artı 10 cm ölçüye ilave edin. Bu sayede perdeyi sonuna kadar açtığınızda üstte sarım payı kalmayacaktır.

H – Bir açılır ve bir sabit camları okta görüldüğü gibi, dilerseniz tek parça olarak ölçebilirsiniz.

PERDE UZUNLUĞU İÇİN ÖLÇÜ ALMA *

YUKARIDAN AŞAĞIYA: Pencerenin üst kenarının 5-10 cm yukarısından başlayarak, aşağıya doğru perdenizin uzunluğunu belirleyin ve ölçümü yapın.

 • Üst bantlı perdeler: Eğer perdeniz bant bağlantılı ise bantları boy ölçüsüne dahil
  edin.
 • Perde halkaları: Klipsli halka gibi bir bağlantı aparatı kullanıyorsanız klipsi boy ölçüsüne dahil edin ama halka kısmı ölçünün dışında kalsın.

ÖLÇME & YUVARLAMA: Pencerenin üst, orta ve alt kısımlarını ölçün ve en yakın tam
sayıya yuvarlayın.

NEREDE BİTMELİ?

Pervaz ölçüsü: Pencere pervazına temas eder.

Pencere eteği ölçüsü: Pencere pervazının 10-15 cm aşağısına kadar devam eder.

Zemin ölçüsü: Zemini süpürür, eğer zeminde toplanmasını istiyorsanız bu uzunluğu 7,5 cm artırın.

İpucu: Perde uzunluk ölçüsü için topuz ortasından istediğiniz uzunluğa kadar ölçün.

PERDE GENİŞLİĞİ İÇİN ÖLÇÜ ALMA *

Rustik kornişi bir uçtan diğer uca kadar ölçün. Genellikle pencere genişliğinden 50-60 cm kadar daha fazla olmalıdır.

BÜYÜK OYNAYIN: Odanın daha yüksek tavanlı olduğu hissini sağlamak için rustik
çubuğu pencere çerçevesinin 10-15 cm yukarısına asın.

DOLGUN GÖRÜNEN PERDELER İÇİN: Hoş bir görünüm için pencere genişliğine
göre ölçüyü 3-5 cm daha fazla tutmalısınız.

 • Tüller: Şık bir görünüm elde ederken ışık kontrolünü de sağlamak için tüllerin genişliğini 3 kat fazla kullanın.
 • Danteller: Pencere genişlik ölçüsüne göre 30-60 cm daha fazla tutun, böylelikle dantel desenleri rahatlıkla görünecektir.
 • Bukle pilili perdeler: Genişlik ölçüsünü 30 cm daha fazla tutun.

İpucu: Perde genişlik ölçüsü için iki topuz arasını ölçün.


Perde modelleri: Salon ve odalar için en iyi tercih nasıl olmalı

 • PERDE STİLLERİ,

  PERDE SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER,

  SALONA PERDE SEÇERKEN,

  PERDE ÇEŞİTLERİ NELERDİR?,

  RENK VE DESENE GÖRE PERDE ÇEŞİTLERİ,

  PERDE ASMA ŞEKİLLERİ,

  PERDE ÇUBUKLARI ÇEŞİTLERİ,

  PERDE MODELLERİ UYGULARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER,

  PERDE MODELLERİ,

Perde modelleri seçerken nelere dikkat edilmeli? Perde çeşitleri nelerdir? Perde almadan önce nasıl ölçü almak gerekir? Kumaş ve stil seçenekleriyle perde modellerini ve bilmeniz gereken teknik detayları bu dosyamızda bulabilirsiniz.

PERDE STİLLERİ *

PERDE SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER *

Evde mahremiyet sağlamanın ötesinde mobilya ve kumaşları hatta sizi de UV ışınlarından koruyan, enerji ve ısı tasarrufu da sağlayan perdeler için kumaş seçerken dikkat edin. Mesela sıcak bir iklimdeyseniz ve pencereniz direkt güneş alıyorsa ipek gibi hassas kumaş yerine keten veya polyester kumaşlar tercih edin.

Ayrıca black-out kumaşlar da enerji ve ısı tasarrufu sağlar. Motorize perdeler ise ev otomasyonu ile entegre olarak uzaktan kumanda, hız ayarı ve tek tuşal güvenlik gibi pek çok avantaj ve konfor sunuyor.

 • Ne tür bir ışık kalitesini istediğinizi düşünün. Rahatlatıcı ve güneşli bir atmosfer istiyorsanız, hafif tül perdeler kullanarak doğal ışıktan maksimumda yararlanın. Tazeliği ve modernliği çağrıştıran kotonlar astarsız kullanılırsa ışığı daha iyi geçirir.
 • Bilindik beyaz tüllere alternatif mi yaratmak istiyorsunuz? Kırmızı- beyaz kareli tüller de aynı işlevi görür. Mahremiyetinizi korurken ortama biraz canlılık ve renk katar. Kışın en karanlık anlarında bile sıcak bir ışık mı tercih ediyorsunuz? Sarı perdeler tam size göre!
 • Storlar gerektiğinde mahremiyet sağlar ve doğal ışığı içeri davet eder. Üstelik onları dekoratif öğelere dönüştüren sonsuz kumaş seçenekleri var.
 • Şeffaf veya yarı geçirgen kumaşlar içinde en dekoratif olanlarından biri de dantellerdir. Düz kanatlı perdeler halinde kullanılınca daha etkili olurlar.
 • Küçük pencereleri büyük, büyükleri ise küçük gösterin. Küçük pencereleri büyük göstermek için korniş veya tepe başlığını pencerenin üzerine monte edin ve aynı mekandaki perdelerin boylarını eşitleyin.
 • Perdelik kumaşlar pek çok renk, desen ve dokuda üretilir. Biraz cesur olun, beklenmedik kombinasyonlar yaratın. Aynı penceredeki iki perde kanadının birini muslin, diğerini kotondan uygulayarak ilginç ve katmanlı bir görünüm yakalayabilirsiniz örneğin.
 • Perde ve storların çarpıcı birlikteliği, dramatik bir tarz ve esnek ışık kontrolü sağlar. Storla iki kanatlı, büzgülü bir perde ve tepe başlığını aynı pencerede buluşturabilirsiniz.
 • Düz kumaştan bir perdeyi vurgulamak için kenarına ve üst kısmına desenli veya renkli kumaştan şeritler diktirin. Ya da siyah-beyaz ‘toile de jouy’ perdeleri kırmızı ponpon kenar şeritleriyle tamamlayarak, modası geçmeyen bir görüntüye sahip olun. Böylesi sürprizler en basit perdeye bile canlılık ve bir tarz katabilir.
 • Gösterişli ve lüks bir etki için, yansıtma özelliği olan ve dokunma hissi uyandıran ipeklileri seçin.

SALONA PERDE SEÇERKEN *

 • Salonunuz küçük veya tavan yüksekliği alçak ise düz renklerde perde seçin. Böylece tavan yüksekliği daha normal algılanacaktır.
 • Perde seçimini koltuk ve mobilyaların seçiminin sonrasına bırakın. Parke rengi, duvar boyası ve duvar kağıdı rengine de dikkat edin. Uyumlu bir seçim yapalım derken aynı tonda bir perde rengi seçmek hata olur. Bu renklerin bir ton açığı veya koyusunu seçmeye dikkat edin.
 • Desenli koltuklarda düz perdeler düz koltuklarda desenli perdeler kullanın.

PERDE ÇEŞİTLERİ NELERDİR? *

KUMAŞA GÖRE PERDE ÇEŞİTLERİ

Koton perde çeşitleri: İpek kumaş ile tersten dikilerek desenlendirilen koton kumaşın ipek olan tarafı ipek iplikle tekrar dokunuyor. Böylece kumaş işleme etkisi kazanıyor. Yüksek ısıda yıkandığında çeker, ütülenmeye karşı dayanıklıdır ve eğer renkli ise, ilk yıkamada tek başına olmasına dikkat edilmelidir. Esnektir, sürtünme ve darbelere karşı dayanıklıdır. Yıkamalara karşı renk dayanıklılığı yüksek değildir ve kırışmaya eğilimlidir.

Keten perde çeşitleri: Daima elde ve soğuk su ile yıkanmalıdır, santrifüjlü makinada kurutulmamalı ve çok sıcak su ile yıkanmamalıdır. Kırışma eğilimi çok yüksektir. Ütülenmeye dayanıklıdır. Dokunuşu yumuşaktır, kire dayanıklıdır.

keten perde

İpek perde çeşitleri: Çok yüksek ısıda ve santrifüjlü makinada yıkanmaz. İnatçı lekeler söz konusu olduğunda, bir uzmana başvurmak gereklidir. Düşük ısıda ve buharsız ütülenmelidir. Dayanıklıdır, çok hafiftir, dokunuşu yumuşak ve hoştur. Renk dayanıklılığı yüksektir. Çitilenmeye karşı hassastır.

Tül perde çeşitleri: Tül perde organze, vual, tergal, ipek tül perdeler, keten, ipek, vual, polyester gibi ince dokulu kumaşların kullanılması ile tasarlanan perdedir.

Kadife perde çeşitleri: Dokunurken hammadde liflerinin dokuma yüzeyini belirli uzunlukta kaplayacak şekilde bırakılması ile ona güzel bir görünüş verdiren yumuşak kumaştır. Bu kumaş naylon, yün, pamuk reyon veya ipekle dokunur.

kadife perde

Yün perde çeşitleri: Yüksek ısıda yıkandığında çeker, eğer asılarak kurutulursa deforme olur. Isıyı çok iyi yalıtır, yüksek nem özelliği vardır ve kaybettiği şeklini kolayca bulur. Keçeleşme ve sararmaya eğilimlidir.

RENK VE DESENE GÖRE PERDE ÇEŞİTLERİ *

 • Geometrik desenleri karıştırarak mekanlarınızın enerjisini yükseltin. Çizgilileri kareli, ekoseli ve puantiyelilerle bir arada kullanmaktan çekinmeyin. Bu farklı desenleri bir arada tutabilmek için onları aynı renklerden seçin.
 • Geniş desenleri uzun kanatlı büzgülü perdelerde; orta boyuttakileri kısa perdeler, korniş ve pervazlarda; küçük desenleri ise vurgu parçalarında kullanın.
 • Renkli tül perdelerin üst kısımlarına ikiye kıvrılmış şeritleri belli aralıklarla dikin ve bir korniş çubuğuna asın. Bu tüller ışığı filtreler ve alacalı bir ışık etkisi yaratır.
 • Beyazdan, bisküvi ve toprak tonlarına uzanan nötr renkler, klasik veya modern mekanlarda sıkça başvurulan dekorasyon öğeleridir. Kumaşların üzerindeki kendinden kare ve çizgi kabartıları ve desenleri, düz yüzeye grafik bir katkı sağlar.
 • Odanıza canlılık katmak için oranjmavi; yeşil-pembe- kırmızı gibi zıt renklerin birlikteliğine başvurun. Yumuşak pembe, lila, şeftali ve leylak tonları ise yatak odaları için ideal. Feminen çağrışımlar yaratan bu renkler floral, nakışlı desenler ve parlak dokunuşlarla daha ön plana çıkar.
 • Ağırbaşlı, gösterişli bir etki için kırmızı, mor, dore gibi renkleri seçin. Doğaları gereği gösterişlidirler. Hele dönemsel bir görüntü peşindeyseniz, geleneksel desen ve dokuları olan kadife, şönil ve saten sizin için ideal.
 • Taze ve modern bir etki arıyorsanız, mavi ve sarıların kombinasyonundan, denizci şeritlerinden oluşan cesur figüratif desenlere uzanan koton ve keten kumaşlara başvurun.

PERDE ASMA ŞEKİLLERİ *

PERDE ÇUBUKLARI ÇEŞİTLERİ *

PERDE ÇUBUKLARI ÇEŞİTLERİ

PERDE MODELLERİ UYGULARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER *

 • Büzgülü perde en çok kullanılan modeldir. Renk ve deseni ortaya çıkarma fırsatı tanırken, mekanın atmosferini de yumuşatır. Bu perdeleri mobilyalarla uyumlu veya tezat renklerde seçebilirsiniz.
 • Ağır, kadife kumaşlardan yere kadar uzanan perdeler zarafet, resmiyet ve klasik bir şıklığı sembolize eder. Ama lüks ve zengin bir etki için, ekonomik bir keteni de ortasına astar koyarak çift taraflı diktirebilirsiniz. Ponpon veya püsküllü bir başlık detayı ekleyerek perdenize dokusal bir ilginçlik katabilirsiniz.
 • Perde kanatları zemin üzerine yaklaşlık 1,5 cm düşmeli. Çok dökümlü perdeler için etek uçlarına ekstra 15 cm’lik bir pay ekleyin ki dökümün hakkını verebilsin. Ama bu tür perdelerin, etrafında dolaşılan pencereler için elverişli olmadığını unutmayın.
 • Fransız pilileri (üçlü pili) uzun bir perdenin kolonumsu bir görünümde yere kadar uzanarak düşeylik hissini vurgulamasını sağlar.
 • Tek kanatlı büzgülü bir perdeyi isterseniz pencere boyunca çekebilir, isterseniz dekoratif biçimde bir kenarda toplayabilirsiniz. Büyük pencereler için iki yana açılmış eşit ölçüdeki kanatlar ideal olur.
 • Basit ve resmi olmayan ortamlar için sempatik kareli bir perdenin üzerine aynı kumaştan ince şeritler dikin ve rustik bir kornişe bağlayın. Bu uygulama özellikle hafif kumaşlar ve tüllerle daha iyi bir sonuç verir.
 • Çizgili pamuklu kumaşlar doğayı çağrıştıran country tarzı evlerde çok kullanılır. Büzgülü perdeleri metal bir çubuk veya ipe geçirin. Mutfak ve banyolar için de çok uygun olur.
 • Dikdörtgen pencereler için perde tasarlamak, kavisli veya açılı olanlarına göre daha kolaydır. Çok küçük pencereler basit perde ve storlarla daha iyi görünür, ama isterseniz süslü elemanlar ile de kolaylıkla çözümlenebilir.

PERDE MODELLERİ *

Tül Perde
fon perde/2 kanat, mavi
 karartma perde/2 kanat, yeşil
tül perde/2 kanat, beyaz
 fon perde/2 kanat, açık gri
 fon perde/2 kanat, beyaz-yeşil
 fon perde/2 kanat, açık pembe
fon perde/2 kanat, açık gri

Firma Yorumları

64x64
Nurgül deren
17 Nisan 2021 16:04:29

Bucada perdeci arıyordum. firmadan da gördüm. aradım tam randevu saatinde geldiler evimde o kadar çok perde çeşidi gösterebildiklerine gerçekten şaşırdım. çok uygun fiyata temiz işçilikle söz verdikleri gün perdelerimi taktılar. teşekkürler firmadan.com teşekkürler konsept perde...


Harita Konumu ve Yol Tarifi

MTK Tekstilciler Çarşısıİzmir / Bornova

Mesaj Formu

Etiketler

salon perdesi mutfak perdesi izmir izmir ücretsiz perde ölçüsü alma izmir korniş takma buca korniş takma bornova korniş takma karşıyaka korniş takma göztepe korniş takma konak korniş takma karabağlar korniş takma buca ücretsiz perde ölçüsü alma buca perde ölçüsü alma bornova ücretsiz perde ölçüsü alma bornova perde ölçüsü alma karşıyaka perde ölçüsü alma karşıyaka ücretsiz perde ölçüsü alma göztepe ücretsiz perde ölçüsü alma göztepe perde ölçüsü alma konak ücretsiz perde ölçüsü alma konak perde ölçüsü alma karabağlar ücretsiz perde ölçüsü alma karabağlar perde ölçüsü alma mekanizmalı sistemler balkon perdeleri kumaş temin edilir dikiş yapılır perde yıkaması el degmeden yapılır itina ile cam üstü biriz perdesi hazır perdeler kornej takılır izmir kornej montajı i̇zmir perde montajı ücretsiz perde montajı perde montajı izmir ücretsiz perde montajı buca perde montajı buca ücretsiz perde montajı bornova perde montajı bornova ücretsiz perde montajı göztepe perde montajı göztepe ücretsiz perde montajı karşıyaka perde montajı karşıyaka ücretsiz perde montajı konak perde montajı konak ücretsiz perde montajı karabağlar perde montajı karabağlar ücretsiz perde montajı eldeki perdeler ayarlanır istediğiniz ölçülerde izmir balkon perdesi buca balkon perdesi bornova balkon perdesi karşıyaka balkon perdesi göztepe balkon perdesi karabağlar balkon perdesi stor perde stor perdeye baskı izmir stor perdeye baskı izmir zebra perde zebra perde tül perde izmir stor perde izmir tül perde izmir fon perde modelleri perdeci buca perdeci izmir perdeci karşıyaka perdeci bornova perdeci konak perdeci karabağlar perdeci göztepe perdeci izmir perde modelleri perde fiyatları perde çeşitleri buca perdeciler izmir buca perdeci izmir buca perde perde yıkama buca stor perde yıkama izmir perde yıkama izmir stor perde yıkama perde sti̇lleri̇ perde seçerken di̇kkat edi̇lmesi̇ gerekenler salona perde seçerken perde çeşi̇tleri̇ nelerdi̇r? renk ve desene göre perde çeşi̇tleri̇ perde asma şeki̇lleri̇ perde çubuklari çeşi̇tleri̇ perde modelleri̇ uygularken di̇kkat edi̇lmesi̇ gereken perde modelleri̇
Seo-Banner