İyon Böcek İlaçlama, Pest Kontrol ve Çevre Sağlığı

Vitrin Firma
  • İzmir / Kemalpaşa
  • 5 Nisan 2021
  • 4774
0
0
İşletme ID:749684

Firma Hakkında

İzmir İYON sektöründeki 20 seneye yakın tecrübesi ile sahip olduğu böcek ilaçlama, pest kontrol, sertifikalı antimikrobiyal dezenfeksiyon ve fumigasyon hizmetlerini aynı çatı altında sunabilen ender çevre sağlığı firmalarından biridir.

İYON, çevre sağlığı ve pest kontrol sektöründe her kesime verdiği hizmetlerin yanında endüstri, sanayi, ağır sanayi ve turizm sektöründeki firmalarımıza çevre sağlığı konusunda verdiği uygulama ve danışmanlık hizmetleri ile de tanınan, güven duyulan sektörünün lider firmalarından biridir.

İzmir İYON Böcek İlaçlama, Pest Kontrol ve Çevre Sağlığı Firması verdiği böcek ilaçlama hizmetleri sahaları ile de göz dolduran ve güven veren bir geçmişe ve deneyime sahiptir. İzmir İYON, böcek ilaçlama sahalarına göre başta apartman ilaçlama, ev ilaçlama, mutfak ilaçlama, işyeri ilaçlama, fabrika ilaçlama, fırın ilaçlama, gıda işletmeleri ilaçlama, pastane ilaçlama, okul ve eğitim kurumu ilaçlama, avm ilaçlama, dış alan ilaçlama, peyzaj ilaçlama, bahçe ilaçlama, sera ilaçlama, otel ilaçlama, işyeri ilaçlama, cafe ilaçlama, restoran ilaçlama, devlet kurumları ilaçlama, askeri alan ilaçlama, hastane ve poliklinik ilaçlama hizmetlerini hamam böceği ilaçlama, kalorifer böcek ilaçlama, güve ilaçlama, uyuz böceği ilaçlama, kene ilaçlama, tahta kurusu ilaçlama, fare ilaçlama ve mücadelesi, sinek ilaçlama, sivrisinek ilaçlama, pire ilaçlama, karınca ilaçlama, akrep ilaçlama, yılan ilaçlama ve mücadelesi hizmetleri olarak vermektedir.   

Sürekli ve kaliteli hizmet için sertifikasyon ve kesintisiz denetim bilinci ile hareket eden bir vizyona sahip İYON verdiği tüm hizmetler için başta TSE hizmet yeterlilik belgesi olmak üzere ISO 9001 kalite yönetim ve ISO 10002 müşteri memnuniyeti yönetimi sertifikalarına sahiptir. İYON sahip olduğu Uluslararası Deretizasyon Belgesi ile de tüm gümrük ve liman sahalarına yetkili olarak giriş çıkış yapabilmekte ve bu hassas alanlara dahi dezenfeksiyon ve ilaçlama hizmeti sağlamaktadır. İYON, tüm böcek, haşere ve mikrobiyal organizmalar için ilaçlama, dezenfeksiyon ve fumigasyon uygulamaları yapabilme izinlerine sahip olduğu gibi bu uygulamaları profesyonel şekilde yapan uzman bir kadroya da sahiptir. İYON bu yetki belgeleri ve kadrosu ile başta gümrükler, limanlar, organize sanayi bölgeleri, fabrikalar, atölyeler, turizm işletmeleri, oteller, moteller, hastane, poliklinikler, okullar gibi geniş metrekare ve hassas sahalarda ilaçlama, dezenfeksiyon, fumigasyon uygulamalarını sorunsuz ve kesintisiz yapabilmektedir.

İYON, fabrika, işyerleri ve atölye gibi iş sahalarında da aylık, yıllık anlaşmalar dahilinde sürekli ve düzenli böcek ilaçlama, pest kontrol ve çevre sağlığı hizmetleri vermektedir. Bu geniş alanlarda haşere kontrol, antimikrobiyal uygulamalar ve çevre sağlığı hizmetlerinde risk analizleri ve istatistiki veriler ile hareket eden yönetim planları ile tüm endüstri ve organize sanayi bölgelerinde kanıta dayalı hizmet vermektedir.

İYON, Covid-19 pandemisi ile beraber antimikrobiyal dezenfeksiyon uygulamalarımızı koronavirüs için özelleştirdik. Dezenfeksiyon alanında, insanın olduğu her alan için koronavirüs ilaçlama ve koronavirüs dezenfeksiyon hizmeti olarak yoğun çalışmaya başladık.

Covid-19 pandemisi ile yaşam alanlarında üç kademeli virüs ilaçlama ve virüs dezenfeksiyonu uygulamaları yapmaktayız.

İlk kademe uygulamada herhangi bir koronavirüs şüphesi olmayan bölgeler için bulaş önleme amaçlı Covid-19 hastalığın sebebi ve taşıyıcısı koronavirüs için virüs ilaçlamaları ve virüs dezenfeksiyon uygulamaları yapmaktayız. Yaşam alanlarında yüzeyler ile bulaş halinde uzun süre bu yüzeylerde kalabilen koronavirüsün sayılarını ve etkinliklerini yok etmek için farklı metot ve cihazlar ile önlem uygulamaları yapmaktayız. Burada standart kişisel koruyucu ekipman ve donanımlar ile müdahale gerçekleştirilmektedir.

İkinci aşama durumlarda Covid-19 hastası ile temas ettiği bilinen, ancak karantinaya alınmamış yaşam ve çalışma sahalarında yapılan virüs ilaçlama ve dezenfeksiyon uygulamaları yapmaktayız. Tek kullanımlık tüm vücut koruyucu giysileri ile yapılan bu uygulamalar da UV cihazları ile sisleme uygulamaları da dahil olmak üzere tüm yüzeylerde virüs öldürme uygulamaları yapılmaktadır.

Üçüncü aşama virüs ilaçlama ve dezenfeksiyon uygulamaları ise tamamen karantina altına alınmış işletme, kamu binaları ve kamusal alanlar için geçerli olan yüksek Covid-19 riski ilan adilmiş bölgeler için yapılan virüs ilaçlama ve dezenfeksiyon uygulamalarıdır. Bu uygulamalarda alan tamamen izole edilip tam koruyucu giysiler ile yoğun virüs ilaçlama, dezenfeksiyon ve fumigasyon uygulamaları yapılır.

Her aşamadaki uygulamalar da kullanılan virüs dezenfektanı ve ilaçları hakkında alan yetkilileri ve yöneticilerine bilgi verilmekte ve gereken raporlar hazırlanmaktadır. Özellikle turizm sezonunda işletmelerini açmak isteyen turizm, otel ve restoran sahiplerinin alması gereken Korona Sertifikası için tüm gerekli raporların hazırlanması ve bu sertifikadaki koşullar hakkında danışmanlık hizmeti de İYON tarafından sunulan hizmetlerin arasındadır.      

Uygulamalarda kullanılan tüm organik, kimyasal bazlı böcek ilaçları, dezenfektanlar ve fumigantlar bu böcek ilaçlama, haşere kontrol, virüs ilaçlama, dezenfeksiyon ve pest kontrol yönetim planları esas alınarak uygulanmaktadır. Tüm kimyasal ve organik bazlı ilaçlar ve dezenfektanlar Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Türkiye Sağlık Bakanlığı onaylıdır. Her zaman uygulamalarda en kaliteli malzeme, ekipman ve ilaçlar kullanılmaktadır.

İzmir İYON Böcek İlaçlama, Pest Kontrol ve Virüs Dezenfeksiyon Firması için toplam müşteri kalitesi ve çevre sağlığı bilinci ile hareket eder. Kısa vadede soruna odaklı çözüm sunmanın yanında uzun vadede çevreye zararlı hiçbir uygulama yapılmaz. Zararlı mikroorganizmalar, haşere ve böcek kontrolü yaparken sadece hedefe odaklı plan uygulanır. Uygulamaların hiçbirinde insan başta olmak üzere evcil hayvanlar, yabani hayat zarar görmez. Zarar verecek kimyasalların kullanımı olduğu durumda da gerekli tedbirler prosedürlere göre alınarak hareket edilir. İzmir İYON Böcek İlaçlama, Pest Kontrol ve Virüs Dezenfeksiyon Firması başta Ege Bölgesi’nde İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Kütahya, Balıkesir, Afyon ve Kütahya illeri ve Ege Bölgesi dışında İstanbul olmak üzere kadar geniş bir çalışma sahasında hizmet vermektedir. İYON kurmaya başladığı franchising ağı ile de çok yakın zamanda diğer illerimizde ve tüm Türkiye çapında hizmet vermeye başlayacaktır. İster OSB yöneticisi, ister fabrika sahibi, ister bir apartman yöneticisi olun büyük veya küçük tüm böcek, haşere, virüs ilaçlama ve çevre sağlığı ile ilgili problemleriniz için çekinmeden bize iletişim kanallarımızdan 7/24 ulaşabilirsiniz.

Firma Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan olmak için yorum yap.
Seo-Banner